تبلیغات
متخصصان ودانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد (مدآد) - کتاب “عسل دوز” یا “دزد عسل” مجموعه داستان های هزارگی به زبان انگلیسی
 
درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به متخصصین و دانشجویان افغانستانی مقیم استان قم میباشد. هدف اصلی این وبلاگ، اطلاع رسانی هموطنان عزیز درباره مسائل آموزشی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و... افغانستان (در وهله اول) و جهان (در مرحله بعد) میباشد. گاهی نیز حرفهای ناگفته دلمان را ثبت خواهیم کرد.
دوستانی که مایل به تبادل لینک با ما هستند ما را با عنوان (مدآد) لینک کنند و در قسمت نظرات عنوان وبلاگ خود را بگذارند تا لینک شوند.
در صورت تمایل به همکاری در وبلاگ با ما ارتباط برقرار نمایید.
ایمیل مدیر وبلاگ
ahmad.ahmadi0069@gmail.com

مدیر وبلاگ : احمد احمدی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
متخصصان ودانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد (مدآد)
اتحاد، برادری، دیانت، ایثار، علم و تلاش رمز موفقیت و پیشرفت
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
کتاب “عسل دوز” یا “دزد عسل” مجموعه داستان های هزارگی به زبان انگلیسی

کتاب “دزد عسل” نوشته نجف مزاری به زبان انگلیسی که به تازگی ها انتشاریافته، درکشورهای انگلیسی زبان خصوصن آسترالیا و نیوزلاند با استقبال خوب خوانندگان و منتقدین مواجه شده است. این کتاب که به صورت مشترک با رابرت هیلمن نویسنده آسترالیایی اهل سیدنی نوشته شده، جمع آوری مجموعه ی داستان های شفاهی هزارگی است که ازچند نسل سینه به سینه بازگویی شده و تا به امروز دربین مردم شنیده میشوند.


این کتاب که درکشورهای انگلیسی زبان ازجمله آسترالیا، کانادا، آمریکا و نیوزیلاند وانگلیس منتشرشده است دومین اثرمشترک نجف مزاری و رابرت هیلمن است که به زبان انگلیسی انتشار میابد. کتاب قبلی این دو نویسنده، با عنوان “قالینباف مزارشریف” درسال ۲۰۰۹ میلادی منتشرشد که آنهم با استقبال خوب خوانندگان انگلیسی زبان مواجه شد. “قالینباف مزارشریف” سرگذشت نجف مزاری و خانواده او را که درافغانستان ازچنگ طالبان فراری شدند و چگونه آمدن شان به آسترالیا را بازگو میکند.

کتاب “عسل دوز” یا “دزد عسل” مجموعه داستان های هزارگی به زبان انگلیسی
کتاب قالین باف مزار شریف نوشته اقای نجف مزاری

نجف مزاری، با انتشار این دو کتاب به زبان انگلیسی درجامعه آسترالیا نه تنها یک شخصیت پرتلاش، با استعداد و موفق شناخته شده بلکه با بازگویی قصه ها و رنج های مردم خود، جای پایی برای مردم هزاره درادبیات انگلیسی بازنموده است که شایسته تقدیراست. نجف مزاری متاهل است و ازچند سال بدینسو ساکن آسترالیاست که درکنارنویسندگی به تجارت قالین و فعالیتهای خیریه و انساندوستانه نیزمیپردازد.

منبع: شبکه سراسری مردم هزاره
نوع مطلب : ادبیات، افغانستان، کتاب، 
برچسب ها : کتاب عسل دوز، کتاب دزد عسل، کتاب داستان هزارگی، مجموعه داستان هزارگی،