تبلیغات
متخصصان ودانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد (مدآد) - چین تا ۲۰۳۰ بزرگترین قدرت اقتصادی جهان می شود
 
درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به متخصصین و دانشجویان افغانستانی مقیم استان قم میباشد. هدف اصلی این وبلاگ، اطلاع رسانی هموطنان عزیز درباره مسائل آموزشی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و... افغانستان (در وهله اول) و جهان (در مرحله بعد) میباشد. گاهی نیز حرفهای ناگفته دلمان را ثبت خواهیم کرد.
دوستانی که مایل به تبادل لینک با ما هستند ما را با عنوان (مدآد) لینک کنند و در قسمت نظرات عنوان وبلاگ خود را بگذارند تا لینک شوند.
در صورت تمایل به همکاری در وبلاگ با ما ارتباط برقرار نمایید.
ایمیل مدیر وبلاگ
ahmad.ahmadi0069@gmail.com

مدیر وبلاگ : احمد احمدی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
متخصصان ودانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد (مدآد)
اتحاد، برادری، دیانت، ایثار، علم و تلاش رمز موفقیت و پیشرفت
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
ارزیابی جدید استخباراتی ایالات متحده حاکی از آن است که چین تا سال ۲۰۳۰ با پیشی گرفتن از ایالات متحده، پیشتاز قدرت اقتصادی جهان خواهد شد، اما ایالات متحده به عنوان رهبر ارشد جهانی باقی خواهد ماند. ارزیابی شورای استخبارات ملی ایالات متحده پیشبینی می کند که آسیا تا سال ۲۰۳۰ از نظر شاخص های سرتاسری قدرت چون محصولات ناخالص داخلی، نفوس، مصارف نظامی و سرمایه گذاری در بخش تکنولوژی نسبت به امریکای شمالی و اروپا سبقت خواهد گرفت. در این گزارش که روز دوشنبه به نشر رسیده است آمده: جمعیت جهان تا سال ۲۰۳۰ افزایش خواهد یافت و برای نخستین بار اکثر نفوس جهان فقیر نخواهند بود.

گزارش تذکر می دهد که با افزایش نفوس جهان تا سرحد هشت میلیارد نفر، تقاضا برای منابع نیز بیشتر خواهد شد. گزارش می رساند که نزدیک به نصف نفوس جهان در ساحاتی با نیازمندی بسیار شدید به آب، زیست خواهند داشت.  همچنان چین و هند از نظر منابع عمده آسیب پذیر عنوان شده است.

جنگ برای منابع

این ارزیابی می رساند که محدودیت منابعی چون آب و زمین های قابل کشت می تواند خطر درگیری و جنگ را در ساحاتی چون کشور های جنوب
صحرای اعظم افریقا، جنوب آسیا و بخش هایی از شرق میانه افزایش دهد. در گزارش آمده است که ایالات متحده از نظر انرژی احتمالاً مستقل خواهد بود، حال انکه پیش بینی شده است که روسیه، اروپا و ژاپن اندکی رکود اقتصادی را شاهد خواهد بود. ارزیابی پیشگویی کرده است که شرق میانه پرآشوب ترین منطقۀ جهان باقی خواهد ماند و هرگونه جنگ آینده در آسیا و اسیای میانه می تواند با کاربرد اجزای هسته ای توأم باشد که تاثیرات جهانی را نیز در پی خواهد داشت.

گزارش همچنان هشدار می دهد که کشور هایی به شمول افغانستان، بروندی، پاکستان، سومالی و یمن با خطر زیاد ضعف دولتی مواجه خواهند شد. شورای استخبارات ملی در هر چهار سال، یکبار گزارشی را در مورد گرایش های جهانی به نشر می رساند. گزارش این اداره تحلیل اطلاعات اجتماع استخباراتی ایالات متحده و معلومات متخصصین امریکایی و سایر کشورها می باشد.

منبع: وی او ای دری
نوع مطلب : عمومی، اقتصاد، 
برچسب ها : 2030، امریکا، چین، اقتصاد،