درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به متخصصین و دانشجویان افغانستانی مقیم استان قم میباشد. هدف اصلی این وبلاگ، اطلاع رسانی هموطنان عزیز درباره مسائل آموزشی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و... افغانستان (در وهله اول) و جهان (در مرحله بعد) میباشد. گاهی نیز حرفهای ناگفته دلمان را ثبت خواهیم کرد.
دوستانی که مایل به تبادل لینک با ما هستند ما را با عنوان (مدآد) لینک کنند و در قسمت نظرات عنوان وبلاگ خود را بگذارند تا لینک شوند.
در صورت تمایل به همکاری در وبلاگ با ما ارتباط برقرار نمایید.
ایمیل مدیر وبلاگ
ahmad.ahmadi0069@gmail.com

مدیر وبلاگ : احمد احمدی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
متخصصان ودانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد (مدآد)
اتحاد، برادری، دیانت، ایثار، علم و تلاش رمز موفقیت و پیشرفت
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
نشست جهانی توکیو در مورد افغانستان امروز اغاز شد.این نشست با حضور مقام های بلند رتبه هفتاد کشور برگزار شده است.

دراین نشست خلا کمک های مالی که پس از بیرون شدن نیروهای خارجی به میان خواهد امد که با تعهدات تازه کشورهای جهان پرمیشود.

رئیس جمهور کرزی پیش ازاین خواستار نزدیک به چهارمیلیارد دالر کمک ازسوی کشورهای جهان دراین نشست شده است.

همچنین دبیرکل سازمان ملل متحد میگوید اگر جامعه جهانی پشتیبانی خود را از افغانستان اعلام نکند دستاوردها در این کشور با تهدید روبروخواهند شد.

گزارش کامل تر از نشست در ادامه مطالب......نشست توکیو

محترم حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز در مراسم افتتاح کنفرانس توکیو گفت: من از دوستان و همکاران افغانستان تقاضا میکنم تا به مردم افغانستان مجدداً این اطمینان را بدهند که در سفر افغانستان به سوی یک کشور صلح آمیز، دیموکراتیک و متکی به خود با ما همراه باشند و تعهدات شان به دهه تحول را با اتخاذ تدابیر ملموس و موثر به دست اجرا گذارند.

کنفرانس توکیو برای کمک های انکشافی به افغانستان صبح امروز با سخنرانی حامد کرزی رئیس جمهور اسلامی افغانستان و یوشیهیکو نودا صدراعظم جاپان در شهر توکیو رسماً گشایش یافت.

در این کنفرانس که در آن نمایندگان عالی رتبه 70 کشور جهان و سازمانهای بین المللی اشتراک داشتند، رئیس جمهور تاکید کرده افزود: میخواهم حمایت شما را از اولویت های انکشافی افغانستان طبق سند ستراتیژیک حکومت ما برای این کنفرانس جلب نمائیم.

رییس جمهور اسلامی افغانستان از میزبانی حکومت و مردم جاپان و کمک و حمایت سخاوتمندانه شان از افغانستان و از اینکه با وجود وقوع سونامی سال گذشته، این کشور هنوز هم به عنوان یک همکار ثابت قدم مردم افغانستان باقی مانده است، ابراز سپاس و امتنان نموده گفت: ما افغانها بر دوستی نزدیک و دیرینه خود با شما می بالیم و از تمامی کمک های تان به کشور ما سپاس گذار هستیم.

رئیس جمهور افزود: همانند دو کنفرانس بنیادی دیگر - کنفرانس بن در دسمبر سال 2011 و اجلاس شیکاگو در ماه می 2012 و کنفرانس امروزی توکیو در تاریخ انکشاف و توسعه افغانستان جایگاه خاصی را به عنوان سنگ بنائی در سفر طولانی افغانستان به سوی خود کفایی، رفاه، ثبات و صلح خواهد داشت.

حامد کرزی دستآورد های ده سال گذشته در کشور را برشمرده با تاکید بر اینکه همکاری های جامعه باید بر مبنای تهدیدات موجود شکل گیرد، گفت: باوجود همه دست آورد ها، افغانستان هنوز آسیب پذیر است، اقتصاد ما هنوز عقب مانده است، سکتور خصوصی مراحل ابتدائی رشد را می پیماید، و منابع فراوان طبیعی ما هنوز دست ناخورده باقی مانده است. شاید سالهای زیادی نیاز باشد تا افغانستان با کمک و حمایت دوامدار جامعه جهانی بتواند دیدگاه خود به ثبات و اتکا به خود را که آرزوی دیرینه افغانهاست تحقق بخشد.

حامد کرزی با تاکید بر اهمیت مبارزه مشترک علیه فساد گفت: من از ابتکار که باعث ایجاد چارچوب مشترک حسابدهی که عمق همکاری های دهه تحول را تشکیل می دهد، استقبال می کنم.

رئیس جمهور با اشاره بر سخنرانی اخیرش در شورای ملی کشور گفت: در جلسه فوق العاده مجلسین شورای ملی افغانستان که بتاریخ 21 جون 2012 دایر گردید، من تعهد سپردم که در دو سال باقی مانده دوره کاری من، مسائل مربوط به حکومت داری خوب، حساب دهی و موثریت کمک های بین المللی را جداً تعقیب نمایم.

حامد کرزی آینده با ثبات افغانستان را مربوط به ثبات و رفاه منظقه دانسته افزود: در حالیکه مشارکت و همکاری های دوجانبه یا چند جانبه با جامعه جهانی برای آینده افغانستان مهم پنداشته میشود، این را نباید فراموش کرد که دیدگاه ما برای ثبات و رفای حقیقی در افغانستان تنها در یک منطقه باثبات و دارای همگرائی اقتصادی میتواند تحقق یابد.

رئیس جمهور در پیوند به روند انتقال مسئولیت های امنیتی گفت: ما باید تمامی تلاش های ممکنه را برای تحکیم امنیت انجام داده و این روند ملی را غیر قابل برگشت بسازیم.

حامد کرزی در این سخنرانی بر حمایت، تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی کشور، تهدیدهای ناشی از تروریزم و افراطیت، موجودیت پناهگاه های امن تروریستان در خارج از مرزهای افغانستان، تسریع روند مذاکره و مصالحه با رعایت قانون اساسی واهمیت حمایت پاکستان از روند صلح در افغانستان نیز تاکید کرد.

یوشیهیکو نودا صدراعظم جاپان طی سخنانی در این کنفرانس گفت که یک دهه قبل ما در توکیو برای افغانستان نوین گرد هم آمدیم. مردم که پس از یک دوره طولانی جنگ و ویرانی به طرف صلح رفتند و ما امیدواری های را در آنجا حتی در شرایط ناگوار مشاهده کردیم.

وی گفت: ملت سازی در افغانستان پیشرفت های چشمگیری نموده و این کشور تقریباً در مرحله رسیده است که یکبار دیگرعهده دار تمام مسئولیت های امنیتی سراسر افغانستان میگردد.

صدر اعظم جاپان افزود: با وجود مشکلات، بدون شک در ده سال گذشته شرایط بخاطر انکشاف آینده افغانستان مساعد گردیده است. در چنین فضای ما می توانیم تخم های امیدواری و صلح را کاشته تا شگوفه های بازسازی در این سرزمین ثمر دهند.

یوشیهیکو نودا با اشاره بر اینکه مردم جاپان به کلمه بازسازی احساسات خاص دارند، گفت: انکشاف اقتصادی جاپان پس از جنگ دوم جهانی بدون حمایت کشور های جهان غیر ممکن بود و همچنان ترغیب و حمایت جهان و سهم آنها در احیای ساحات که در نتیجه زلزله در ماه مارچ سال گذشته در جاپان به وقوع پیوست، نیز اهمیت داشت. یکی از مثال های این حمایت ها، گردهمایی مردمی در ولایت بامیان بود که همبستگی خویشرا با جاپان پس از وقوع زلزله اعلام نمودند.

وی گفت: جاپان به عنوان یکی از اعضای جامعه جهانی تعهدات دوامدار خویش را جهت کمک به بازسازی افغانستان اعلام می دارد.

بانکی سر منشی سازمان ملل متحد نیز در این کنفرانس به ایراد بیانیه پرداخت و برگزاری کنفرانس های شیکاگو و کابل را برای افغانستان با اهمیت تلقی نموده در مورد کنفرانس توکیو گفت که امروز ما بالای یک موضوع مهم دیگر که همانا انکشاف افغانستان و اولویت های حکومت داری و تلاش برای رسیدن به اهداف انکشافی هزاره ملل متحد می باشد، تمرکز می کنیم.

او همچنان گفت: می خواهم یکبار دیگر چنانچه در کنفرانس شیکاگو نیز خاطر نشان کردم بیان دارم که ما برای بهبود آموزش دختران و سهم بیشتر زنان در عرصه سیاسی تلاش می نماییم.

سرمنشی سازمان ملل متحد با توجه به روند انتقال مسئولیت ها و به پا ایستاده شدن افغانستان، گفت: انتقال مسئولیت ها به معنای اقدامات کوتاه مدت نیست، ما باید به مردم افغانستان دورنمای دراز مدت آینده بهتر را بدهیم و تشویش آنها را از اینکه افغانستان تنها گذاشته نمی شود، رفع نماییم.

وی در ادامه افزود: ما باید به صورت دوامدار در کنار مردم افغانستان و در تلاش های شان بخاطر تامین امنیت، ثبات و رفاه، ایستاده شویم.
نوع مطلب : اقتصاد، افغانستان، عمومی، 
برچسب ها : نشست توکیو، افغانستان، افغانستان و ژاپن،
 
   
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو