درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به متخصصین و دانشجویان افغانستانی مقیم استان قم میباشد. هدف اصلی این وبلاگ، اطلاع رسانی هموطنان عزیز درباره مسائل آموزشی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و... افغانستان (در وهله اول) و جهان (در مرحله بعد) میباشد. گاهی نیز حرفهای ناگفته دلمان را ثبت خواهیم کرد.
دوستانی که مایل به تبادل لینک با ما هستند ما را با عنوان (مدآد) لینک کنند و در قسمت نظرات عنوان وبلاگ خود را بگذارند تا لینک شوند.
در صورت تمایل به همکاری در وبلاگ با ما ارتباط برقرار نمایید.
ایمیل مدیر وبلاگ
ahmad.ahmadi0069@gmail.com

مدیر وبلاگ : احمد احمدی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
متخصصان ودانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد (مدآد)
اتحاد، برادری، دیانت، ایثار، علم و تلاش رمز موفقیت و پیشرفت
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
پنجشنبه 31 فروردین 1391 :: نویسنده : نجمه رضایی
بعد از سقوط طالبان امیدواری بر این بود که شاید مشکلات افغانستان حل شود اما متاسفانه دولتی که بر اساس روابط و معاملات بوجود امده هیچ حمایتی از مردم نمیکند.
سال هاست مردم مورد تهاجمات نیروهای مختلف قرار گرفته اند و هیچکس از حق آنها دفاع نکرده است و در این اواخر تلفات جانی غیر نظامیان 8 درصد افزایش داشته است.
آقای بشیر بیژن درباره این موضوع که چرا تلفات غیر نظامی در افغانستان شدت یافته است؟ گفت : بیشتر دلیلش بی کفایتی دولتمردان افغانستان است و مردم در افغانستان بیشتر از دو جناح آسیب دیده اند.1. طالبان 2.نظامیان ناتو
خسارتی که طالبان وارد کرده اند بیشتر در جریان انتحاری ها بوده است که این سهولت و امکانات را پاکستان در اختیار طالبان قرار داده است.
افغانستان نه در قبال پاکستان و نه در قبال طالبان موضع مشخصی ندارد و تنها حرفی که کرزی به عنوان رییس جمهور میگوید این است که تروریزم نه در افغانستان بلکه در آن طرف مرزها وجود دارد.
اقای کرزی نمیتواند صریح بگوید عامل این اتفاقات پاکستان است چون میترسد. بر اساس شواهد و اسناد متوجه میشویم که نوذ و تسلط طالبان در افغانستان باعث این نا امنی ها شده و باعث شده تا افغانستان نتواند در مقابل پاکستان ایستادگی کند.
درباره حضور نیروهای ناتو در افغانستان باید بگویم که حضور آنها در افغانستان قانونی نبوده است و در چهارچوب منافع ملی افغانستان نیست و ما در طی مدت حضور آنها در افغانستان شاهد جنایاتی زیاد از آدرس آنها بودیم ولی افغانستان هیچ برخوردی نداشته تا اینجا که ما شاهد 8 درصد افزایش تلفات غیر نظامی در افغانستان هستیم.
وی افزود : در افغانستان هیچ کس صادقانه عمل نمیکند. نه افغانها و نه خارجیان وهیچکس دنبال صلح و امنیت نیست. راه های رسیدن به صلح بسیار ساده است ولی دولت ان را نادیده میگیرد و فقط شعار میدهد. یکی از فاکتورهای گسترش جنگ در افغانستان افزایش و عدم کار و اقتصاد است که ما تا کنون شاهد هیچ کار موثری از طرف حکومت نبوده ایم.
آمریکا و متحدینش در افغانستان اهدافی را دنبال میکنند که برای رسیدن به آن اهداف باید اوضاع افغانستان همچنان بحران زده باشد. چون منافع و ثروت و قدرت آنها در ناامنی افغانستان ضمانت میشود.
آقای بیژن افزود : در وضعیت کنونی افغانستان ما نباید منتظر هیچگونه صلح و ارامشی باشیم. همه اعتراضات من بر دولت است که در 50 سال پسین هیچ حرکتی از خود نشان نداده است و عمل حکومت ما فقط در جهت اهداف خارجیان بوده است نه منافع ملی افغانستان.
حضور نیروهای خارجی در افغانستان بسیار برایشان اهمیت دارد هم از لحاظ موقعیت آبی، آهن، فولاد و..... که ما تا کنون شاهد تاراج بعضی منابع مثل منابع یورانیوم هلمند وغوربند و.... بودیم . خیلی چیزها را هم انها تاراج کردند که ما خبر نداریم.
متاسانه کرزی در مقابل جنایات آمریکا و پاکستان و... هیچ عکس العملی ندارد. معادلات جدید سیاسی ثابت کرد که دیگر پاکستان به درد آمریکا و انگلیس نمیخورد و شدیدا در حال تجزیه است که این کار به نفع مردم افغانستان است و باید بگویم که هیچکس در دنیا بداد مردم افغانستان نمیرسد مگر اینکه آنها خود یکپارچه شوند و همدست، تا برای نجات خود تلاش کنند.
نوع مطلب : افغانستان، عمومی، 
برچسب ها : افغانستان، دولت مردان، طالبان،
 
   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic