درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به متخصصین و دانشجویان افغانستانی مقیم استان قم میباشد. هدف اصلی این وبلاگ، اطلاع رسانی هموطنان عزیز درباره مسائل آموزشی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و... افغانستان (در وهله اول) و جهان (در مرحله بعد) میباشد. گاهی نیز حرفهای ناگفته دلمان را ثبت خواهیم کرد.
دوستانی که مایل به تبادل لینک با ما هستند ما را با عنوان (مدآد) لینک کنند و در قسمت نظرات عنوان وبلاگ خود را بگذارند تا لینک شوند.
در صورت تمایل به همکاری در وبلاگ با ما ارتباط برقرار نمایید.
ایمیل مدیر وبلاگ
ahmad.ahmadi0069@gmail.com

مدیر وبلاگ : احمد احمدی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
متخصصان ودانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد (مدآد)
اتحاد، برادری، دیانت، ایثار، علم و تلاش رمز موفقیت و پیشرفت
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
جمعه 23 دی 1390 :: نویسنده : زهرا رضایی
بی بی سی آماده شدن گروهی از ورزشکاران از نقاط مختلف جهان برای مسابقات المپیک را پیگیری می کند. روح الله نیک پی یکی از آنهاست. این ورزشکاران چه موفقیت هایی را در سال ۲۰۱۱ پشت سر گذاشته اند؟‌

روح الله نیک پی تکواندوکای افغانستان

"امیدوارم با کسب پیروزی و بردن مدال، صلح و کامیابی را برای کشورم به ارمغان بیاورم." روح الله نیک پی، تکواندو کای اهل افغانستان و از امیدهای ۲۰۱۲ لندن. تنها مدال آور اهل افغانستان چشم براه مسابفات ۲۰۱۲ است. در رقابت های انتخابی که در بانکوک برگزار شد، روح الله در گروه زیر ۶۸ کیلو توانست مدال برنز به دست آورد و به المپیک راه یابد. او در مسابقات جهانی تکواندو در کره جنوبی هم توانست مدال برنز کسب کند.

بوسین بولت دونده سرعت جامائیکا

"من هنوز اسطوره نشده ام، ولی در این راه قدم برمی دارم. باید بروم لندن و همه را متعجب کنم." یوسین بولت، دونده دو سرعت از جامائیکا و یکی از
امیدهای المپیک ۲۰۱۲ لندن. بردهای متعدد چیزی نیست که بولت از سال ۲۰۱۱ به یاد می آورد. برای او، حذف او در فینال مسابقات جهانی دو ۱۰۰ متر، به دلیل خطا در شروع تلخ ترین رویداد سال برای او بود. این ورزشکار جامائیکایی عنوان جهانی خود در دو ۲۰۰ متر را حفظ کرد و رکورد جهانی تازه ای را نیز در چهار در صد متر امدادی تیمی ثبت کرد. بهترین زمان او در این فصل ۹.۷۶ ثانیه در دو ۱۰۰ متر بود که در بروکسل به آن رسید.

نادر المصری دونده ماراتن فلسطین

"من یک مربی دارم، ولی در غزه هیچکس همسطح من نیست. من بیشتر جلسه های تمرینی خودم را تنهایی انجام می دهم." نادر المصری،‌ دونده استقامت اهل غزه و از امیدهای المپیک ۲۰۱۲ لندن. نادر المصری به عنوان یک دونده ماراتن معروف شد. او برنده نخستین ماراتن غزه بود. این دونده فلسطینی زمان ۱۴ دقیقه و ۲۱ ثانیه را در ۵۰۰۰ متر در کارنامه اش دارد، که کمی بیشتر از حد نصاب ۱۳ دقیقه و ۲۷ ثانیه لازم برای المپیک است.

الیستر براونلی انگلیس

"واقعا روز خیلی خاصی بود. تعداد کسانی که دو بار قهرمان جهان بشوند خیلی زیاد نیست." الیستر براونلی، که در مسابقات سه گانه دوبار قهرمان جهان شده و از امیدهای المپیک ۲۰۱۲ لندن است. او در ماه سپتامبر عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد و دستاورد دیگری به موفقیت سال ۲۰۰۹ خود افزود. او توانسته سال خوبی را پشت سر بگذارد؛‌ سالی که در آن این مرد اهل یورکشایر بریتانیا عنوان قهرمانی اروپا را برای خود حفظ کرد و با برنده شدن در مسابقات سه گانه هایدپارک، به المپیک ۲۰۱۲ راه یافت.

حیدر رشید پاروزن عراق

"حداکثر تلاشم را برای موفقیت انجام می دهم؛ من باید این کار را بکنم." حیدر رشید، پاروزن اهل عراق و از امیدهای المپیک ۲۰۱۲ لندن. حیدر رشید گفته بود که هدفش در سال ۲۰۱۱ راه پیدا کردن به المپیک ۲۰۱۲ لندن است. رشید در مسابقات انفرادی اسلوونی در بین ۳۴ نفر، بیست و هفتم شد ولی در آوریل ۲۰۱۲ در مسابقات آسیایی فرصت دیگری برای او فراهم خواهد شد تا بتواند موفقیت لازم را برای راهیابی به المپیک کسب کند.

اولگا خاریان شمشیر باز اوکراین

"پدر بزرگم می گوید من از چیزی برخوردارم که آنها نتوانستند در کل زندگی شان به دست آوردند." اولگا خاریان، شمشیر باز اهل اوکراین در المپیک. در سال ۲۰۱۱ اولگا در مسابقات شفیلد بریتانیا قهرمان اروپا شد، ولی نتوانست در بازی های ایتالیا مقام اول جهان را کسب کند. در زندگی فردی، اولگا با درآمدی که از موفقیت هایش به دست آورده توانسته خانه ای برای خودش بسازد و از آپارتمان یک خوابه پدر و مادرش نقل مکان کند. جولیان آبسالون، دوچرخه سوار کوهستان و یکی دیگر از امیدهای المپیک لندن است. این ورزشکار اهل فرانسه معمولا در مسابقات جهانی دوچرخه سواری بین کشوری قهرمان می شود ولی در مسابقات ۲۰۱۱ تنها توانست مدال نقره را در رقابت های اروپایی و نیز جهانی کسب کند. البته او برای نهمین بار در فرانسه قهرمان شد و به المپیک ۲۰۱۲ راه یافت.

جولیان ابسالون دوچرخه سوار فرانسه

جولیان آبسالون، دوچرخه سوار کوهستان و یکی دیگر از امیدهای المپیک لندن است. این ورزشکار اهل فرانسه معمولا در مسابقات جهانی دوچرخه سواری بین کشوری قهرمان می شود ولی در مسابقات ۲۰۱۱ تنها توانست مدال نقره را در رقابت های اروپایی و نیز جهانی کسب کند. البته او برای نهمین بار در فرانسه قهرمان شد و به المپیک ۲۰۱۲ راه یافت.

مالیندنا کلمندی جودوکا کوزوو

"من پیشنهادهای خوبی را از بعضی کشورهای بزرگ رد کرده ام تا نماینده کوزوو باشم. نمی خواهم کسی به من بگوید که چنین امکانی را ندارم." مالیندنا کلمندی، جودوکای اهل کوزوو واز امیدهای المپیک لندن. کسب مقام لازم برای راهیابی او به المپیک ۲۰۱۲ در اکتبر ۲۰۱۱ پس از کسب چندین مدال طلا توسط او بود. او اکنون در جهان در زمینه جودو و وزن زیر ۵۲ کیلو، در رده سوم قرار دارد. مالیندا امیدوار است در لندن نخستین ورزشکاری باشد که از کوزوو در المپیک شرکت می کند.

جیهو گوردون دو و میدانی

"آدم مجبور نیست به دلیل موقعیتی که در آن هست، خود را محدود کند. نباید اینکه من از محله فقیرنشین هستم روی عملکرد و تلاشم اثر بگذارد. جیهو
گوردون، ورزشکار در رشته دو با مانع و از امیدهای المپیک ۲۰۱۲. در رقابت های لیگ دو و میدانی که در ماه مه برگزار شد، زمان ۴۹.۰۹ ثانیه را ثبت کرد، این موفقیت می توانست باعث راهیابی وی به المپیک ۲۰۱۲ شود. ولی او نتوانست در فینال۴۰۰ متر با مانع، در مسابقات جهانی، موفقیت لازم را کسب کند. ده روز بعد او بهترین عملکرد خود را با ۴۸.۶۶ ثانیه به ثبت رساند.

لینت ماسای دو استقامت زنان

لینت ماسای، ورزشکار در رشته دو استقامت و از امیدهای المپیک ۲۰۱۲ لندن. لینت سال گذشته را با پیروزی در رقابت های زمستانی ادینبورگ آغاز کرد. او هشت ثانیه از ویوین چریوت پیشی داشت. پس از آن لینت در مسابقات جهانی به مقام دوم دست یافت، برای سومین سال متوالی. او موفق شد که مقام به دست آمده در رشته ۱۰ هزار متر در نیویورک را برای خود حفظ کند ولی در مسابقات جهانی در کره،‌ او رقابت را به ویویان چریوت باخت؛ کسی که مقام لینت را در ۱۰ هزار متر از آن خود کرد.

لوئول دنگ بسکتبال انگلستان

"من خیلی خوشحالم که ما اینجا هستیم... من واقعا خوشحالم که پدر و مادرم می توانند این روز را ببینند. فداکاری های آنان ارزشش را داشت." لوئول دنگ، بازیکن بستکتبال از بریتانیا و از امیدهای ۲۰۱۲ لندن. پس از آنکه فدراسیون بین المللی بسکتبال، به تیم المپیک بریتانیا اجازه رقابت داد، لوئول دنگ می تواند در المپیک ۲۰۱۲ شرکت کند. او از سوی انجمن خبرنگاران رشته بسکتبال به عنوان بازیکن سال بریتانیا انتخاب شد. دنگ همچنین برای نخستین بار پس از ترک جنوب سودان، همراه با خانواده اش، به آنجا سفر کرد.

مک مری کوم بوکسور زنان هند

"برای او این یک تصمیم احساسی بود که پیش از جراحی پسرمان او را ترک کند، ولی او قول داد که بالاترین مقام را به دست می آورد و من خوشحالم که چنین شد." مک مری کوم، بوکسور هندی و از امیدهای ۲۰۱۲ لندن. این بوکسور حرفه ای و ریزنقش اهل مانیپور، مجبور بود تمرین های سخت را همزمان با بیماری یکی از دو فرزندش انجام دهد. در ماه نوامبر او در رقابت آزمایشی المپیک حضور یافت و درباره مساله بحث انگیز اجباری شدن پوشش دامن برای بوکسور های زن هم اظهار نظر کرد. به عقیده او مشت زن های زن هم مانند تنیسور ها می توانند دامن بپوشند.

مرلین دایموند دونده سرعت زنان نامیبیا

"اگر به دنبال زندگی بهتر هستید و می خواهید از زندگی تان چیزی حاصل شود باید خیلی چیزها را فدا کنید." مرلین دایموند، دونده سرعت اهل نامیبیا و از امیدهای المپیک ۲۰۱۲. سال ۲۰۱۱ برای مرلین دایموند چشمگیر نبود. با وجود اینکه کمیته بین المللی المپیک از او حمایت مالی به عمل آورد در جلسات تمرین که در جزیره موریس برگزار شد، او دچار افسردگی شد. او پس از بازگشت به نامیبیا اضافه وزن پیدا کرد و تلاش زیادی کرد تا بتواند به المپیک راه یابد.

شاون جانسون ژیمناستیک زنان امریکا

"انتخاب شدن باعث شد اشک به چشمانم بیاید. در تیم المپیک بازی کردن واقعا ارزشمند است. قبلا می گفتم که بازی ها آزمایشی است و لی حالا دیگر واقعی است." شاون جانسون، ژیمناست آمریکایی و از امیدهای المپیک ۲۰۱۲. سال گذشته پس از آسیب رسیدن به زانویش در جریان اسکی، شاون تلاش زیادی کرد با به تیم ژیمناستیک آمریکا دوباره راه یابد. ولی نتوانست برای رقابت های جهانی ژیمناستیک در توکیو انتخاب شود. در عوض او دو مدال در بازی های پان آمریکن برد. نایک با ارائه حمایت مالی به این ورزشکار امکان داد تا ماه ژوئن خود را برای آمادگی برای آزمایش های تیم المپیک آمریکا آماده کند.

وو مینژیا شنا زنان چین

"من مسن ترین دختر تیم هستم و دارم نقش خواهر بزرگ را بازی می کنم. هم تیمی ها مرا خواهر زیا صدا می کنند." وو مینژیا، شناگر اهل چین و از امیدهای المپیک لندن. وو مینژیا و هم تیمی اش هی زی، پیش از راه یابی به المپیک لندن، در مسابقات جهانی شیرجه، قهرمان شدند و برای نخستین بار به عنوان تیم دو نفره مسابقات جهانی را در شانگهای بردند. البته در ماه سپتامبر و در مسابقات قهرمانی شیرجه چین بود که آنها توانستند با کسب مدال طلا به بازی های لندن راه یابند.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : روح الله نیک پی، افغانستان، المپیک، لندن، 2012،
 
   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic